Tepelné čerpadlo Nibe před domem

Vychutnejte si teplo domova a ušetřete. Tepelná čerpadla s dotací až 127 500 Kč

Saze, nekonečné přikládání a tučný účet za vytápění… Noční můra všech, kteří vytápí starým kotlem na tuhá paliva

Vychutnejte si teplo domova bez práce a starostí. Letos máte jedinečnou možnost vyměnit starý kotel za tepelné čerpadlo a ještě ušetřit. Stát připravil mimořádnou dotaci pro všechny domácnosti, které svůj rodinný dům vytápí kotlem na tuhá paliva s ručním přikládáním.

Tepelné čerpadlo Nibe F2120

Tepelné čerpadlo NIBE již od 91 000 Kč

  • úsporný a ekologický zdroj tepla
  • nenáročná údržba a pohodlná obsluha
  • efektivní vytápění i ohřev vody
  • státní dotace až 127 500 Kč
  • úspora až 70 % nákladů v porovnání s elektrokotlem
  • úspora až 50 % nákladů ve srovnání s plynovým kotlem

Levný a bezobslužný provoz

Vytápění kotlem je náročné, pracné a drahé. Musíte myslet na objednání paliva, pravidelné přikládání i čištění. Tepelné čerpadlo nevyžaduje žádnou obsluhu. Stačí ho nastavit a užívat si příjemného tepla. Další výhodu je, že do ovzduší nevypouští žádné zplodiny. Potěší vás také nízké provozní náklady a rychlá návratnost investice.

80 % pořizovacích nákladů získáte zpět

Získejte až 80 % pořizovacích nákladů ze státní dotace. Stát na pořízení tepelného čerpadla přispívá do výše 127 500 Kč. Dotaci můžete využít také na nákup kotle na biomasu nebo kondenzačního kotle.

Bezúročná kotlíková půjčka

A co když právě nemáte volné finance? Využijte státní půjčky. V rámci programu RESTART mohou domácnosti z Moravskoslezského, Ústeckého a Karlovarského kraje získat 100% půjčku na pořízení tepelného čerpadla. Bez úroků a poplatků za vyřízení. Stačí podat žádost u města či obce.

Kdo zaváhá, prodělá

Od roku 2022 bude provoz kotlů na tuhá paliva první a druhé emisní třídy zakázaný. Všechny domácnosti musí nejpozději do 4 let přejít na ekologičtější způsob vytápění. Kdo letos nevyužije státní podpory, připraví se o peníze. Výhodné podmínky se štědrou dotací se nejspíš nebudou opakovat.

Jak podat žádost o dotaci?

Fond životního prostředí přijímá žádosti zaslané od 13. 5. 2019. Nechte si poradit s výběrem vhodného zdroje tepla a ušetřete si starosti i čas. Vyřídíme za vás vše od dotace až po finální montáž čerpadla.


zpět na všechny články