MENU zavřít
Gardena Robotická Sekačka

Poseká trávu, zatímco popíjíte kávu: Seznamte se s robotickou sekačkou GARDENA.

Ty tam jsou časy, kdy jste při sekání zahrady propotili nejedno tričko. Dnes si můžete užívat klidu své zahradní oázy, aniž byste museli ztrácet čas náročnou údržbou trávníku. To vše díky robotickým sekačkám, které pracují za vás. Prozradíme vám, co od nich můžete čekat a vyvrátíme nejčastější mýty.

Příprava levou zadní

Než začne robot pracovat, potřebuje vytyčit plochu, kterou má posekat. Možná jste slyšeli zvěsti o náročném zakopávání kabelů a představa rozkopané zahrady vám vzala vítr z plachet. Vodicí kabel robotické sekačky GARDENA můžete lehce upevnit k zemi a nechat zarůst trávou. V některých případech ale doporučujeme vodič zarýt. Obzvlášť pokud na zahradě používáte vertikutátor. Jeho ostré nože by vodicí kabel poškodily. Z estetického hlediska je zarytí kabelu také výhodnější.

Příprava robotické sekačky Gardena
Příprava robotické sekačky Gardena
Robotická sekačka Gardena
Robotická sekačka Gardena

Skvělé výsledky sekání bez námahy 

Během několika minut zvládnete základní nastavení a naprogramování práce robota. Stačí zadat velikost trávníku, dny sečení a máte hotovo. Možná se vám přeci jen do přípravných prací a programování nechce, nebo nemáte dostatek času. Potom není snazšího, než veškerou přípravu a nastavení svěřit specializované firmě.

Dál ani krok

Zničené záhony, obité rohy… noční můra každého majitele zahrady. Díky důmyslnému nastavení míst, kterým se má robotická sekačka vyhnout, můžete spát klidně. Označeným prostorům se robot od GARDENY vyhne obloukem.

Ovládejte Gardenu pomocí telefonu 

S chytrou aplikací GARDENA smart můžete robotickou sekačku řídit i na dálku. I když jste zrovna na cestách, nebo si doma vychutnáváte svou oblíbenou kávu, robotická sekačka pracuje přesně podle vašich instrukcí.

Gardena Sileno chytré ovládání
Gardena Sileno chytré ovládání
Údržba sekačky Gardena Sileno Life
Údržba sekačky Gardena Sileno Life

Údržba bez zbytečných starostí

Údržba robotických sekaček vám mnoho času nezabere. Před sezónou zkontrolujete ostří čepelů, které je třeba pravidelně obměňovat. Čištění nožů od nalepené trávy je také snadné. Robotické sekačky GARDENA můžete jednoduše opláchnout zahradní hadicí.

Z kopečka do kopečka i za deště

Pokud je terén vaší zahrady svažitý a členitý, dostáváte se do nepříjemné situace… ale jen v případě, že používáte běžnou sekačku. Robot od GARDENY si totiž poradí i se svahem a členitou zahradou. Velký, malý, strmý, úzký, svažitý… popere se téměř s jakýmkoliv terénem a vždy najde správnou cestu. Nezalekne se ani deště a nevlídného počasí.

Gardena Sileno Life pracuje i za deště
Gardena Sileno Life pracuje i za deště
Už nemusíte odstraňovat posekanou trávu
Už nemusíte odstraňovat posekanou trávu

Sbohem pleveli a vyschlá půdo

Sklízíte posečenou trávu a investujete peníze do drahých trávníkových hnojiv? Ušetřete peníze i čas. Příroda si poradí sama. Robotické sekačky GARDENA přemění posečenou trávu na jemný mulč, který zůstává ležet na trávníku. Mulč funguje jako skvělé přírodní hnojivo, které dodá trávníku živiny pro jeho zdravý růst a svěží vzhled. Má ale i další výhody. Mulč brání růstu většiny plevelů, udržuje v půdě vláhu a chrání ji před vysycháním.

Objevte kouzlo robotických sekaček GARDENA a dopřejte si více volného času pro vás, vaše přátele i rodinu.

Pokud nechcete s výběrem správného typu sekačky, zapojením a přípravou plochy ztrácet čas, kontaktujte nás. Jsme specialisté na robotické sekačky na Bruntálsku, Opavsku a Ostravsku.

S čím vám můžeme pomoci?

  • nabízíme pomoc se zaměřením zahrady
  • s výběrem vhodné robotické sekačky
  • s montáží a správném nastavením robotické sekačky
  • zaškolením na ovládání sekačky
  • zarytím vodicího kabelu